Latvijas līkloči

Vai zināji, ka Latvijā ir Ēģipte un Malta? Kuras upes krastos ir Līču – laņģu klintis? Pie kuras valsts robežas ir Kalamecu – Markuzu grava? Latvija sevī slēpj daudzas līdz šim neredzētas vietas un spēj sagādāt pārsteigumu pat tiem, kuriem šķiet, ka Latviju pazīst tik labi, kā savus piecus pirkstus. Lai gūtu iespaidus, nav jābrauc tālu pāri jūrām uz svešām zemēm! Krāšņa un augstvērtīga kultūras dzīve reģionos, nozīmīgi vēstures pieminekļi, unikāli dabas veidojumi, daudzveidīgas pludmales un aktīvās atpūtas iespējas – tas viss pieejams tepat pie mums – Latvijā. 

Liepājas Centra sākumskola Liepājas pilsētas domes izsludinātajā izglītības projektu konkursā ir ieguvusi finansējumu mobilās lietotnes izveidei “Latvijas līkloči”. Sadarbībā ar Liepājas Universitātes profesori, datorzinātņu doktori Anitu Jansoni un  bakalaura studiju programmas Informācijas tehnoloģija 3.kursa studentiem Aivi Intenbergu un Ati Kozlovski tika izveidota mobilā lietotne, kas ir šo studentu studiju darbs, kuru viņi aizstāvēja 18.jūnijā. Fona autore ir Liepājas Centra sākumskolas 6.klases skolniece Ariadne Fiona Leimane.

Ikviens mobilo lietotni var lejupielādēt savā mobilajā ierīcē un izmantot dodoties apceļot Latviju. Izmantojot lietotni, tiks popularizētas nozīmīgas, interesantas un skaistas Latvijas vietas. Daloties ar informāciju par apceļotajām vietām, sniegsim iespēju ikvienam interesentam ielūkoties krāšņajās Latvijas ainavās Tiks sniegts ieguldījums Latvijas valsts simtgades svinību virsmērķa īstenošanā – stiprināt piederības sajūtu savai valstij un mīlestību pret savu zemi.

Iepazīsim Latviju kopā! Dalies ar informāciju par tuvākajā apkārtnē esošu vai, ceļojot apskatītu, dabas, vēstures vai kultūras objektu.

Latvijas kultūras, vēstures un dabas apskates objektu fotogrāfijas ar nosaukumu un aprakstu, kurus apskatījuši lietotnes izmantotāji būs redzami kartē.

Izmantojot lietotni ir iespēja atrast vietu nosaukumus, kuros dodas ceļotāji.

Iespēja pievienot:

  • fotogrāfiju ar vietas nosaukumu, ar nozīmīgākajiem dabas, kultūras vai vēstures apskates objektiem (ko paši nofotografējuši),
  • Iespēja pie fotogrāfijas pievienot apmeklētās vietas dabas vai vēstures objekta nosaukumu, īsu aprakstu, Iespēja pievienot ceļotāju vārdus, uzvārdus, valsti, kuru pārstāv.

SKAISTA MANA TĒVU ZEME