«

»

Nov 15

Latvijas Republikas Proklamēšanas diena

15.novembrī Liepājas Centra sākumskolas kolektīvs Latvijas Republikas Proklamēšanas pasākumā atskatījās uz pagātnes notikumiem un pārsprieda, kā nākotnē var katrs veidot mūsu Latviju par izcilu valsti. Iedvesmas vārdus skolēniem teica skolas absolvents Renārs Spinga, mudinot skolēnus būt draudzīgiem, sportiskiem, zinātkāriem, jo, kāda būs Latvijas jaunā paaudze, tāda būs Latvija.

Šajā mēnesī skolā ievijas Latvijas ceļš. Ceļš, kurš aizsākās pirms 101 gada – 1918.gada 18.novembrī, kad politiķi, sanāca kopā, lai dibinātu jaunu valsti. Vai viņi bija varoņi? Jā, jo tas bija nemierīgs laiks, tikko bija beidzies 1.pasaules karš, bet šiem cilvēkiem bija kopīgs mērķis – neatkarīga valsts.

Valsts pastāvēšanu jau no pirmajām dienām apdraudēja gan padomju armija, gan vācu karavīri, gan krievu baltgvardu militārie spēki. Neviens no tiem nevēlējās redzēt Latviju kā brīvu un neatkarīgu valsti. Tāpēc 1919.gadā norisinājās cīņas, lai nosargātu Latvijas neatkarību. Latvijas armiju veidoja gan pieredzējuši vīri, gan jaunieši, kas tikko bija sēdējuši skolas solā. Apvienojoties kopīgam mērķim tika nosargāta Latvijas neatkarība. Vai šie vīri un jaunieši bija varoņi? Jā, jo nebijās no daudz lielāka pārspēka un cīnījās par savu valsti.

Vai ir jānonāk kaujas laukā, lai kļūtu par varoni? Kas ir varonība? Vai tā nav varonība, ja cilvēks dzīvo savā zemē, domā par tās labklājību, par nākotni, dara visu, lai ikviena dzīve būtu arvien labāka?

Mēs katrs savā dzīvē varam sasniegt daudz, ja patiesi to vēlamies un darbojamies apņēmīgi. Mēs katrs esam daļiņa no Latvijas. Mēs un tikai mēs esam tie, kuri ar savām zināšanām, darbu, enerģiju, apņēmību un mērķtiecību Latviju varam padarīt par labāko vietu uz Zemeslodes, kur ikviens ir laimīgs un brīvs. 

Priecīgus svētkus!

Kristīne Bārdule