«

»

Nov 13

Mārtiņdiena

Mārtiņš bija labs vīriņš

Par visiem vīriņiem:

Tas baroja, tas sargāja

Manus bērus kumeliņus.

 

10.novembrī mūsu skolā 1.-3.klašu skolēni atzīmēja Mārtiņdienu, lai godam sagaidītu ziemu un godinātu latviskās tradīcijas. Skolas zālē bija iespēja apskatīt latviešu tautas tērpus, pareģot laika apstākļus, sumināt Mārtiņus un krietni izdancoties. Jāsaka, ka danči bērniem padevās varen labi un dažas klases apguva pat veselus trīs! Dancot gribētājiem paraugu rādīja viesi no folkloras kopas “Ķocis” un mūsu pašu bibliotekāre Solveiga, bet tie nebija vienīgie pārsteigumi Mārtiņdienā! Pēc dančiem visus

skolēnus gaidīja viesi no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, kuru pavadībā tika zīmēti Mārtiņdienas gaiļi, minētas mīklas, atpazītas rudens garšas.

Savukārt Toma ielas ēkā bija iespēja tikt pie pašu skolēnu darinātām lietām un gardumiem, ja vien biji paņēmis līdzi mazliet sīknaudas, jo visās skolas telpās notika Mārtiņdienas tirgus! Patīkami, ka bija iespēja kaulēties, degustēt un priecēt acis ar atraktīvi noformētajiem stendiem un uzzināt jaunas receptes, ja vien mirkli piestāji un parunāji ar azartiskajiem pārdevējiem! Paldies visiem skolotājiem un skolēniem, kuri piedalījās šo svētku plānošanā, sagatavošanā un svinēšanā! Nu varam godam sagaidīt Latvijas dzimšanas dienu!