«

»

Jūn 08

Skolēnu sasniegumi “JA Latvija” konkursos!

Noslēdzies Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar Latvijas Banku organizētais finanšu pratības konkurss 1.– 4. klašu skolēniem “Mana vārdnīciņa” un konkurss 5.–9. klašu skolēniem “Biznesa pasakas”. 

 Mācību gada laikā konkursam tika iesniegtas 236 finanšu terminu vārdnīcas no 43 Latvijas skolām, kuras izvērtēja Latvijas Bankas pārstāvji. Konkursā “Mana vārdnīciņa” tika vērtēti skolēnu skaidrojumi tādiem ekonomiskajiem jēdzieniem kā darbs, alga, profesija, tirgus, cena, peļņa, ģimenes budžets, skolēnu mācību uzņēmums, Ēnu diena un citi. Būtiska bija gan skaidrotā termina izpratne, gan sniegtie papildu piemēri vai paskaidrojošie zīmējumi.

 Arī šogad starp pašiem labākajiem ir mūsu skolēni.

1.vieta Andželīnai Grīnvaldei 1.b klase (skolotāja I.Sproģe)

2.vieta Annai Lūkai 2.c klase (skolotāja S.Šēnfelde)

Atzinība Martai Kursinskai 4. d klase (skolotāja S.Novada)

 Savukārt konkursam “Biznesa pasakas” šogad tika iesniegti 310 darbi no 44 izglītības iestādēm. Konkursā “Biznesa pasakas” vērtēšanas kritēriji bija skolēnu ideju novatorisms un oriģinalitāte, kā arī finansiāli drosmīgākie darbi.

Dienas Mediji specbalvas saņem:

Kaspars Slaidiņš 6.b klase (skolotāja B.Saimniece)

Justīne Ozola 6.c klase (skolotāja B.Saimniece)

 Konkursu “Mana vārdnīciņa” vērtēja Latvijas Bankas speciālistu žūrijas komisija, bet konkursa “Biznesa pasakas” skolēnu darbus vērtēja pārstāvji no Latvijas Ekonomikas attīstības foruma, RTU Rīgas Biznesa skolas, Latvijas valsts mežiem, Tallink Latvija, Dienas Mediji un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas.