STEM nometne 2018

No šā gada 11. līdz 15. jūnijam Liepājas Centra sākumskolā norisinājās bērnu dienas nometne „Dekstera laboratorija” izglītojamajiem ar augstiem sasniegumiem STEM priekšmetos (matemātikā, datorikā, dabas zinībās).

Nometne norisinājās 5 dienas. No pirmdienas līdz ceturtdienai notika 2 nodarbības ar skolotājiem  (viena no rīta, otra – pēcpusdienā), un pārējā laikā dalībnieki strādāja kopā ar nometnes audzinātāju – veica dažādus projektiņus, sporta aktivitātes.

1.dienā nodarbības notika ar skolotāju Indru Biti un Ilzi Tumpeli. Ar skolotāju Indru skolēni veica dažādus eksperimentus par silto un auksto gaisu/ūdeni. Ar skolotāju Ilzi bērni veidoja paši savas tangram puzles, ar kurām pēc tam paši arī strādāja.

Pēcpusdienā skolas pagalmā norisinājās spēles un rotaļas ar nometnes audzinātāju.

2.dienā nodarbības notika ar skolotāju Svetlanu Mežu un Ilzi Tumpeli. Šajā dienā dalībnieki ar skolotāju Ilzi veidoja zobu pastu zilonim, jeb kā bērni to dēvēja – vulkānu, kā arī no papīra glāzītēm un diega veidoja mobilos telefonus, kurus pēc tam izmēģināja skolas sporta laukumā.

Ar skolotāju Svetlanu skolēni mācījās programmēt robotus.

Pēcpusdienā nodarbību vadīja policists Andris Kūla no policijas Drošības klases.

3.dienā nodarbības vadīja Svetlana Meža un Ilze Tumpele. Datorikas nodarbībā ar skolotāju Svetlanu skolēni veidoja projektus, izmantojot html valodu. Kopā ar skolotāju Ilzi mērija tilpumu, kā arī mācījās noteikt priekšmetu tilpumu, piemēram, apelsīnam, svecei u.tml.

Brīvajā laikā nometnes dalībnieki kopā ar nometnes audzinātāju Megiju veidoja projektiņus par             Latvijā sastopamiem dzīvniekiem un putniem, kurus pēc tam paši arī prezentēja.

4.dienā nometnes dalībnieki piedalījās datorikas nodarbībā, kurā veidoja savas mobilās aplikācijas, bet nodarbībā pie skolotājas Ilzes iejutās jauno arhitektu amatā un veidoja makaronu tiltus.

Pēcpusdienā  nodarbību vadīja skolas medmāsa, tās laikā skolēni apguva pirmās palīdzības                 pamatus un jautri pavadīja laiku.

5.dienā notika ekskursija uz Piena muzeju. Ekskursijā PIENA SALDĀ GARŠA ar gidu tika atklāts noslēpums, kā top pasaulē gardākais saldais ēdiens – ledkrēms vai saldējums! Nometnes dalībnieki apskatīja arī Piena muzeju un uzzināja, kā rodas piens. To pastāstīja vienīgā runājošā gotiņa Baltijā vārdā Venta un viņas teliņš Druvis. Pēc ekskursijas muzejā tika nogaršots sākumā kopīgi pagatavotais saldējums.

Nometnes noslēgumā visi nometnes dalībnieki saņēma pateicības un nelielas dāvaniņas par nometnē pavadīto laiku.

Dalībnieki  viens otram sniedza arī atgriezenisko saiti par nometnē paveikto, piedzīvoto un cerēto. Tika noskaidrots, kas nometnes laikā vislabāk ir paticis, ko nekad neaizmirsīs,  anketās uzklausīts skolēnu viedoklis un ieteikumi nākamajām nometnēm.

Pateicamies par sadarbību visiem nometnē iesaistītajiem!